مقالات

همه چیز درباره شستشو لنز چشم اصولی

شستشو لنز چشم

لنز های چشم یکی از بهترین ابزاری هستند که با وجود آن ها بسیاری از فعالیت های روزانه آسان تر می باشد. زیرا این محصولات دید خوبی را برای شما فراهم نموده و سنگینی عینک را ندارند. برای مثال انجام فعالیت های ورزشی برای افراد ورزشکار که دچار نمره چشم هستند با عینک بسیار دشوار است. از طرفی عدم استفاده از آن موجب ضعف دید می شود. پس در چنین مواردی استفاده از لنز چشم های طبی بسیار کاربردی است. اما به غیر از آن لنز های رنگی نیز از مزایا بسیاری جهت استفاده برخوردار می باشند. این محصولات برای آرایش و زیبایی بیشتر چشم ها و ایجاد یک تغییر منحصر به فرد در چهره بسیار مناسب می باشند. با اینکه این محصولات جاگزین خوبی برای عینک هستند، و یا گزینه مناسبی برای آرایش چشم هستند، اما در صورت عدم نگهداری صحیح ممکن است آسیب زننده باشند. زیرا این محصولات به صورت مستقیم با چشم در ارتباط هستند. پس شما باید اهمیت ویژه ای برای سلامت و تمیزی آن در نظر بگیرید. یکی از مهم ترین موارد در نگهداری از لنز چشم ها، شستشو لنز چشم می باشد.

در واقع نحوه شست و شو، مواردی که برای پاکی لنز به کار می برید و دیگر موارد این چنینی، ضامن سلامت لنز چشم شما در طولانی مدت هستند. اگر اطلاعات کاملی در این زمینه ندارید، پس بهتر است این مقاله را تا انتها دنبال نمایید. در این مطلب بهترین روش پاکیزه نگه داشتن لنز چشم به همراه نکات کاربردی آن را برای شما بررسی می نماییم.

بیشتر بدانید
شست و شو لنز چشم

شستشو لنز چشم

شست و شو لنز چه تاثیری در سلامت آن دارد؟

با اینکه لنز چشم ها جایگزین بسیار مناسبی برای عینک هستند، اما عدم اطلاع از شیوه های مراقبت از آن موجب تجمع باکتری و بروز عفونت های چشمی می گردد. پس بهتر است برای جلوگیری از این موضوع و حفظ سلامت چشم هایتان با نحوه صحیح شستشو لنز که یکی از بخش های مهم اصول مراقبتی آن می باشد. بیشتر آشنا شوید. در واقع یادگیری این مطلب در قدم اول رعایت بهداشت و در قدم دوم جلوگیری از بروز آسیب و مشکلات چشمی می باشد.

نکات مهم برای پاک نمودن لنز چشم

شستشو لنز چشم یک فرآیند بسیار راحت با مراحل ساده می باشد. تنها لازم است روتین انجام آن را به خاطر بسپارید و در انجام مراحل و حفظ نکاتی که در ادامه بیان می شود، دقت کنید. در این صورت به راحتی و در کوتاه ترین زمان می توانید لنز های خود را از انواع آلودگی پاک نمایید.

  • انتخاب محلول شستشو لنز

هنگام خرید محلول شست و شو لنز، به تاریخ انقضا آن توجه نمایید.  هیچ گاه از محلول های قدیمی برای پاکی لنز چشم استفاده نکنید. زیرا استفاده از محلول های منسوخ نه تنها موجب پاکی لنز نمی شود، بلکه ممکن است احتمال آسیب را نیز بیشتر نماید. زیرا قدرت پاک کنندگی در آن ها، بعد از مدت زمان مشخص، کم می شود.( برای خرید بهترین محلول های شستشو لنز چشم می توانید به بخش لوازم جانبی لنز فروشگاه مونالنز سر بزنید. )

  • نگهداری محلول در ظرف مناسب
بیشتر بدانید
شست و شو لنز چشم

انتقال محلول‌های تماسی به ظروف جدید ممکن است بر استریل بودن آن تأثیر گذار باشد. پس اگر قصد سفر و یا جابجایی طولانی مدت را دارید، یک محلول به اندازه مصرف خود تهیه نمایید. و حدالامکان ظروف نگهداری مایع شستشو را تغییر ندهید.

  • سر بطری را پاکیزه نگه دارید

از دیگر نکات مهم قبل از شستشو لنز، پاکیزه نگهداشتن سر محلول می باشد. در واقع به هیچ عنوان اجازه ندهید قسمتی که محلول از ان خارج می شود با جایی تماس داشته باشد.

نحوه صحیح شستشو لنز چشم

یکی از بهترین روش های پاک نمودن لنز چشم، شستن آن به روش مالشی می باشد. حتی در شرابطی که احتیاج به اینکار نیست، انجام آن می تواند خیال شما را از بابت پاک بودن آن راحت نماید. تنها کافی است به روش زیر عمل نمایید.

  1. دستان خود را به طور کامل بشویید.
  2. لنز را روی انگشت خود قرار داده و با کمی محلول آن را مالش دهید.
  3. برای بخش نهایی کمی محلول دیگر روی لنز ریخته و آن را آبکشی نمایید.
  4. هرگز از آب و یا بزاق دهان برای پاک نمودن لنز استفاده نکنید.

نگهداری از لنز چشم

کلام آخر

برای استفاده مفید از انواع لنز چشم تا مدت زمان لازم، پایبندی به نکات موثر در نگهداری از آن، مهم ترین بخش سلامت این محصولات محسوب می شود. پس نهایت دقت خود را برای نگهداری از لنز چشم ها و شستشو آن ها به طور صحیح داشته باشید. تا طبق زمان مشخص بتوانید با خیال راحت از این محصولات استفاده نمایید.

توجه نمایید به غیر از مراقبت های شما، خرید لنز چشم با کیفیت مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از این رو اگر برای خرید لنز چشم مناسب دچار ترید شده اید، با مراجعه به صفحه اصلی وب سایت مونالنز، می توانید انواع این محصولات را بر روی چشم طبیعی مشاهده و مقایسه نمایید. سپس با توجه به شرایط خود بهترین محصول را از معتبر ترین برند های جهانی خریداری نمایید.

بیشتر بدانید
شست و شو لنز چشم