مقالات

علت تاری دید با لنز چشم

علت تاری دید با لنز چشم

تاری دید هنگام استفاده از انواع لنز رنگی یا طبی، مشکل بسیاری از افراد می باشد. این مشکل به گونه ای است که هنگام استفاده از انواع لنز، انگار پرده ای میان شما و جهان کشیده شده است. دقیقا مانند وقتی که از پشت شیشه یا عینکی کثیف یا بخار گرفته، به اطراف خود نگاه می کنید. با اینکه استفاده از لنز های استاندارد مانع از بروز چنین آسیب هایی می شوند، اما با این حال گاهی یکسری علت و ناپرهیزی ها باعث بروز این مشکل می شود. اینجاست که از خود می پرسیدک علت تاری دید با لنز چشم چیست؟

برای یافتن پاسخ این سوال، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اصلی ترین دلایل تاری دید با لنز چشم

علت تاری دید با لنز چشم

  • سهل انگاری در نگهداری از لنز ها

همانطور که می دانید لنز چشم ها به دلیل تماس مستقیم با چشم، نیازمند مراقبت ویژه ای هستند. از این رو روش های نگهداری از لنز چشم، یکی از مهم ترین مسائلی است که مصرف کنندگان این محصولات باید توجه ویژه ای نسبت به آن داشته باشند. برای مثال عدم قرار دادن لنز ها در مایع مخصوص پس از استفاده، یکی از علت ها تاری دید با لنز چشم است. زیرا به مرور زمان کیفیت لنز ها نزول کرده و باعث خشکی چشم و تاری دید می شود.

  • حرکت لنز در چشم

هنگام استفاده از لنز چشم باید دقت نمایید که حتما در مرکز چشم قرار بگیرند. زیرا در صورتی که لنز چشم ها به درستی در مرکز قرار نگیرند، به مرور زمان به اطراف حرکت کرده و امکان دید را مختل می نمایند. در این ثورت تنها کافی است یک بار لنز را از چشمان خود خارج نموده و مجدد در آن قرار دهید.

حرکت لنز ها در چشم یکی از علت های تاری دید با لنز چشم می باشد. که ممکن است افراد زیادی تا به امروز آن را تجربه نموده باشند.

لنز چشم با کیفیت

  • بیشترین علت تاری دید با لنز چشم – وجود آسیب و آلودگی در لنز

طبق اعلام سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) بین ۴۰ تا ۹۰ درصد از افرادی که از لنز استفاده می‌کنند، نسبت به مراقبت از این محصول آرایشی-درمانی بی توجه هستند.

لنز ها درای انواع مختلفی اعم از سخت یا نرم می باشند. هر کدام از آن ها دارای مدت زمان محدود و متفاوت از یکدیگر برای مصرف می باشند. از طرفی همه آن ها مدام در معرض آسیب و یا تجمع آلودکی می باشند. از این رو در صورت عدم مراقبت و و جود هرگونه خط و خش و آلودگی بر لنز چشم ها، ممکن است در هنگام استفاده با تاری دید مواجه شوید.

توجه: قبل از استفاده از لنز چشم ها حتما به مدت زمان آن توجه نمایید. برای مثال لنز های یک بار مصرف را نمی توان دوباره استفاده نمود. زیرا تاریخ مصرف آن گذشته و لتز در معرض آسیب قرار دارد. و عدم توجه به این موضوعیکی از علت های تاری دید با لنز چشم است.

علت تاری دید با لنز چشم

  • نسخه ی اشتباه یا قدیمی

هنگامی که برای خرید انواع لنز چشم مراجعه می نمایید، ممکن است نسخه شما قدیمی بوده و در این مدت نمره چشم شما تغییر کرده باشد. و یا حتی گاهی بدون نسخه پزشک، اقدام به خرید لنز های نمره دار می نمایید. در این صورت هنگام استفاده از لنز های طبی یا طبی-رنگی، دچار تاری دید خواهید شد. و علت تاری دید با لنز چشم در این موارد عدم سازگاری نمره ی لنز های طبی با نمره چشم شما می باشد. در این موارد بهتر است به پزشک مراجعه نموده و با توجه به نمره دقیق چشم خود، انواع لنز چشم را خریداری و استفاده نمایید.

  • عارضه های چشمی – مهم ترین علت تاری دید با لنز چشم

گاهی علت های تاری دید با لنز چشم فراتر از موارد فوق الذکر می باشد. یعنی این مشکل با شست و شو، تعویض لنز و درست قرار دادن آن هم از بین نمی رود. در چنین مواردی مشکل از لنز چشم ها نمی باشد. و ممکن است شما دچار عارضه های چشمی شده باشید. معمولاً اینگونه عارضه‌ها با پوشیدن لنز خود را نشان داده و یا شدیدتر می‌شوند. پس بهتر است هرچه زودتر به پزشک نموده و عارضه چشمی خود را برطرف نمایید.

نگهداری از لنز چشم

جمع بندی

در مطلب بالا مواردی که جزو علت علت های تاری دید با لنز چشم می باشد را بررسی نمودیم. همانطور که متوجه شدید، مراقبت از لنز ها و نحوه صحیح استفاده از آن ها تاثیر بسیاری در بروز این عارضه دارد. در بسیاری از موارد حتی اگر شما بهترین لنز چشم را خریداری نموده باشید، اما در نگهداری آن سهل انگاری به خرج دهید، باعث آسیب به لنز و چشمان خود می شوید.

پس برای جلوگیری از بروز تاری دید، قبل از خرید لنز چشم نمره چشمان خود را بررسی نموده و بعد از آن نسبت به نگهداری و مراقبت از آن بسیار توجه نمایید. البته توجه نمایید که انتخاب یک لنز چشم با کیفیت نیز در جلوگیری از این عارضه بی تاثیر نیست. از این رو برای خرید بهترین لنز چشم های رنگی، طبی و رنگی-طبی می توانید از طریق صفحه اصلی وب سایت مونالنز اقدام نمایید.